53. ročník ČEZ Jizerské 50 je za námi! YVENTECH na tuto akci jel už po sedmé. I tento rok jsme zcela zajistili zobrazovací video techniku včetně odbavení.

Největší běžkařské akce konané v České republice se letos zúčastnilo 8 141 závodníků v součtu všech kategorií, což je nejvíce v celé historii Jizerské 50! V sobotu se běžely dva závody klasickou technikou, Jizerská 25 a Jizerská 10. V Hervis Jizerské 25 zvítězili čeští běžkaři Jiří Ročárek a Klára Moravcová, ČT Jizerskou 10 zaběhli nejrychleji Mateusz Szczotka z Polska a Tereza Hujerová z Liberce. Hlavní kategorii ČEZ Jizerskou 50 ovládl s nejrychlejším časem Nor Andreas Nygaard. Mezi ženami bylo rozhodnuto už v polovině závodu, Švédka Lina Korsgrenová dojížděla do cíle s více než minutovým náskokem před Češkou Kateřinou Smutnou. Nejlépe z Čechů se umístil Stanislav Řezáč, který dojel na čtrnáctém místě. Celkem do závodu ČEZ Jizerská 50 nastoupilo 7 707 účastníků.

I tento rok YVENTECH kompletně zajistil a odbavil videotechniku na Bedřichovského stadionu, kde se Jizerská 50 konala. Na startu byl postaven náš BDF LED container, na kterém se živě vysílaly záznamy závodů. Zobrazovací plocha byla umístěná přímo naproti tribunám a VIP stanům. V běžeckém centru jsme instalovali LED branku a podium, kde byly vyhlašováni vítězové jednotlivých závodů a předávány ceny.

Projektový manažer celé zakázky David Kramer vedl na místě YVENTECH CREW, techniky Jana Bílka a Richarda Sojáka, který odbavoval video znělky.

Atmosféra na Bedřichovském stadionu byla velmi příjemná, počasí nám, závodníkům i všem návštěvníkům Jizerské 50 opravdu přálo. Byla to pro nás skvělá akce, kterou jsme odbavili naprosto bezproblémově. Už teď se těšíme na další rok!

Resolume na odbavení video obsahů

Live feed z ČT přenosového vozu, rozvod a výroba našeho signálu (tj. titulek, předpověď počasí, přímý přenos a bezdrátová kamera pro rozhovory s běžci) po bedřichovském stadiónu do LCD 65“